[INFO]

[PROGRAM]

Hrajeme
od Velikonoc do Vánoc
každou sudou neděli
od 14:30 hodin
ve Velkých Popovicích
nebo pořádáme
spanilé jízdy
po zemích Českých
v termínech víkendu.

INFO

Naše divadlo sídlí v Sokolovně ve Velkých Popovicích.

V roce 2005 proběhla rekonstrukce divadla viz ojedinělý záznam (lze přehrát kupř. QuickTimePlayerem).

Sezóna divadla trvá od Vánoc do Velikonoc. Hrajeme vždy každou sudou neděli od 14:30 hodin. Vstupné je dobrovolné.

JAK SE K NÁM DOSTAT?

Autem: ...třeba z Prahy po staré benešovské na Jesenici a včas zahnout do prava na Velké Popovice nebo po dálnici je to Stránčický exit. Vlakem: Z hlavního nádraží se dá jet integrovanou dopravou až před Sokolovnu tj. nejprve vlakem do Stránčic a pak autobusem do Velkých Popovic. Autobusem: Z Opatova jezdí rovněž autobus až do Velkých Popovic. Kolem: Z Opatova se dá jet pěknou cyklistickou stezkou kolem parku Průhonice až do Velkých Popovic, cesta trvá přibližně 2 hodiny... Pěšky: Doporučeníhodný pěkný výlet do Velkých Popovic je kupř. 20km z Jílového u Prahy, nebo 5km ze Stránčic... Vyražte na cestu, ať už k nám do Velkých Popovic, třeba zrovna v sudou neděli a nebo konec konců kamkoli :)

HISTORIE

Historie loutkového divadla ve Velkých Popovicích začíná v roce 1928. Jeho iniciátory byli Sokolové a to především pan Hučín. Jeho zakladatelkou pak byla paní Marie Nejedlá. V roce 1948 převzal loutkové divadlo pan Jan Vinš, který divadlo vedl až do roku 2003. Tento nestor loutkařské scény pro děti napsal či přepracoval ke třiceti pohádkám, které jsou nadále na repertoáru divadla. V letech 1951-90 loutkové divadlo patřilo formálně pod velkopopovický pivovar a nyní opět spadá pod Sokol. Souboru, jenž čítá přibližně 15 členů přátelsky velí principál Jiří Sodomka. Loutkové divadlo ve Velkých Popovicích Vám pomůže přenést se do doby národního obrození. Propadnete úžasné atmosféře lidové zábavy, jakou bylo možné zažít před mnoha lety. Repertoár divadla tvoří již zmíněné "Vinšovky" a rovněž autorské hry souboru. Veskrze se jedná o klasické české pohádky. Již názvy těchto pohádek - Kašpárek v pekle, Čertík Bertík, Vodník z Černé tůně, Drak Bazilišek - napovídají, s jakými postavičkami děti mohou prožívat napínavá dobrodružství. Mohou se smát vtipným poznámkám Kašpárka či držet palce Honzovi a princezně, nebo se i bát, to když na chvíli vítězí zlý vodník, drak či Lucifer. Pohádkovým představením ovšem divadlo nekončí. Již tradičně na diváky čeká pozvání do zákulisí, do království loutek, které jsou až 50cm vysoké a kterých zde mají více než sto. Některé z nich dokonce pocházejí z dílny loutkaře Myslbeka, jenž je autorem postav apoštolů na pražském orloji.

NÁBOR

Náš soubor je rozhodně otevřený novým pomocníkům. Proto, pokud máte chuť si zkusit zavodit, nebo mluvit nějakou roli či pomoci s výrobou kulis, stačí nás kontakovat.

 

PasteLeft